Jste zde

2014

WPC 2014 shrnutí a výsledky

Tak Mistrovství světa v motorovém paraglidingu 2014 je za námi. Jaké to bylo můžete vidět mimo jiné v předchozích příspěvcích, které byly psané průběžně.

Tags: 

WPC 2014 den 8

Sobota 16.8.

tak máme aktuálně 11:54 dopoledne a zdá se, že vyhlášení je zatím v nedohlednu. Publikované provizorní výsledky evokují pocit předsmrtných záchvěvů. Počet chyb je překvapivý. Stejně tak počet stížností. Ředitel se snaží je odstraňovat a řešit, ale občas se stane, že jednu chybu odstraní a objeví se jiná, 

Každopádně rozhodl, že odvolává včerejší po taskovou změnu s alternativním finish pointem, což je rozhodnutí, které podle mne nelze neuvítat.

Letiště se zvolna vyprazdňuje, všichni intenzivně balí, aby mohli hned po vyhlášení rychle vyrazit.

Tags: 

WPC 2014 den 7

Pátek 15.8.

Jak se včera "bríflo" tak se dneska stalo a v 7:00 vyrazila smečka PL2 na lov otočných bodů, v dalších vlnách pak startovaly kategorie PF2,PL1 a nakonec PF1. Mají na to 75 minut, takže krátce po osmé už se zase začali objevovat zpátky. 

Tags: 

WPC 2014 den 6

Čtvrtek 14.8.

Přesně v souladu se včerejším briefingem byl dneska odpočinkový den, ještě ráno to vypadalo trochu letově, ale pak se rychle obloha zatáhla a přišel déšť, který s přestávkami vydržel až do večera. Většina týmu využila odpočinkový den zcela předpisově, tzn. k odpočinku...

Tags: 

WPC 2014 den 5

Středa 13.8.

Mistrovství pokračuje závratným tempem a za dnešek jsem odlétali pěknou jednu disciplínu - Mini/Maxi. Od 6:30 začali startovat první piloti z kategorie PF1, start byl organizovaný podle nejaktuálnějšího dostupného skóre, tzn. po první disciplíně.

Mini i maxi se letělo na stejné trati dlouhé 200 metrů, takže se piloti museli vracet. Díky tomu to až tak moc neodsejpalo a poslední posádka, kterou byli naši Roman Tomíček a Michal Paťava dokončila disciplínu v půl dvanácté.

Tags: 

WPC 2014 den 4

Úterý 12.8.

Práce všech organizátorů se den ode dne zlepšuje, takže ranní slalom začal na čas a dokonce jsme si ráno mohli prohlédnout výsledky z první soutěžní disciplíny, která se letěla....počkejte si na to .... v sobotu. Navíc zvolili vyhodnocujííc nov kreativní přístup a spočítali to všem kategoriím společně, takže to chvíli vypadalo, že naše posádka Luboš Závorka/Dan Trochta je nejlepší napříč všem kategoriím. Následně to ale přepočítali podle jednotlivých kategorií a konečně mohli začít soutěžit i team leadeři - ve psaní stížností. Ředitel nemá vůbec jednoduchou pozici a změny v postupu stahování GPS logů a vyhodnocování výsledků mu to rozhodně neulehčují.

Tags: 

WPC 2014 den 3

Pondělí 11.8.2014

Ráno začalo vše skoro na čas a během chvilky bylo nebe plné padáků. Závodníci pilně brousili krajem a sbírali otočné body a maximálně se snažili o dodržení času, který nadeklarovali na jednotlivých časových otočných bodech, což vzhledem k tomu, že foukalo trochu víc, než kolik bylo v předpovědi, nebylo úplně jednoduché, někdy ani možné.

V předchozích dnech jsem psal o smůle Zdeňka Andrlíka, bohužel se zdá, že si ji nevybral vcelku, ale pěkně po kouskách, takže ani do této disciplíny kvůli technickým problémům se strojem neodstartoval

Tags: 

WPC 2014 den 2

A máme tu neděli, druhý závodní den. Ze včerejška máme nabrífovaný japonský slalom na ráno a odpoledne nás nejspíš čeká navigace.Do slalomu půjdou nejprve posádky PL2, pak PF2,PL1 a nakonec PF1. Start v pořadí od nejvyššího startovního čísla a první posádky budou startovat v 8:30....tolik plán a teď k realitě.

V 8:30 byl postavený slalom a probíhalo intenzivní školení maršálů, takže první PL2 odstartovalo v 9:15...dál už to pak postupovalo poměrně slušně, ale kategorie PF1 musela být přerušena kvůli bouřce, která se přihnala kolem půl dvanácté.

Tags: 

WPC 2014 den 1

A je tu první den Mistrovství. Program je opravdu nabitý - ráno v 7:15 vážení paliva na odpolední ekonomickou disciplínu Rychlostní trojúhelníka  maximální vzdálenost s návratem, pak v 9:00 briefing, v 10:00 slavnostní zahajovací ceremoniál a pak už vlastní první závodní task.

Vážení proběhlo poměrně hladce a svižně.

Na briefingu upřesnil ředitel proceduru prvního tasku, ve 12:30 budou vytištěné mapy, plnění strojů bude od 13:30, okno pro start v libovolném pořadí od 14:00 do 17:00

Tags: 

WPC 2014 den -1

Ráno proběhl krátký doplňkový briefing k testovací disciplíně v rámci kterého se také rozdaly mapy se zákrsem křivky. Sluníčko se snaží, takže je původně navigační disciplína zároveň i prověrkou létání v termice. Organizovaný start v pořadí narazil na poněkud vlažnější přístup některých závodníků a tak není zcela jednoduché zorientovat se v pořadí a vědět vždy, kdy na koho přijde řada. Později ředitel přizná, že to bylo celkem fiasko a že i přes velmi podrobný zápis od maršálů o tom, kdy kdo odstartoval by bylo rozhodování o penalizaci opožděných startů extrémně náročné.

Tags: 

Stránky

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer