Jste zde

WPC 2014 den 3

Pondělí 11.8.2014

Ráno začalo vše skoro na čas a během chvilky bylo nebe plné padáků. Závodníci pilně brousili krajem a sbírali otočné body a maximálně se snažili o dodržení času, který nadeklarovali na jednotlivých časových otočných bodech, což vzhledem k tomu, že foukalo trochu víc, než kolik bylo v předpovědi, nebylo úplně jednoduché, někdy ani možné.

V předchozích dnech jsem psal o smůle Zdeňka Andrlíka, bohužel se zdá, že si ji nevybral vcelku, ale pěkně po kouskách, takže ani do této disciplíny kvůli technickým problémům se strojem neodstartoval

Po krátké pauzičce, kdy byli všichni závodníci na trati a na letišti pusto a prázdno, už se celá smečka přihnala zpátky a je čas na briefing na další disciplínu.

Tady nám ředitel nachystal další překvapení, místo tasku začal s informací o tom, že ve včerejším slalomu byly časy závodníků zapisovány s přesností na celé sekundy, což je v rozporu s pravidly, které vyžadují jedno desetinné místo. Vysvětlil situaci a požádal team leadery aby rozhodli, zda akceptují tento stav, nebo budou požadovat zrušení slalomu. Hlasování proběhlo hladce a výsledek byl 10:6 ve prospěch akceptování. Nicméně aby byly výsledky uznány, muselo by hlasování dopadnout jednohlasně, tudíž byl včerejší slalom zrušený....takže krátká rekapitulace - polovina třetího dne a máme odletěné dvě disciplíny!!!! Navíc výhledová předpověď není podle ředitele zcela ideální...tak uvidíme.

Následoval briefing na odpolední task - čistou ekonomiku. Ve 13:00 plníme palivo do kanystrů - jednomístné kategorie 2kg, dvoumístné 4kg. Okno bude otevřené od 16:30, přistát se musí do 19:45. Souběžně s námi doletávají task i ultralighty, takže platí zakázaná zóna nad půlkou letiště.

Krátce před půl pátou je deck plný připravených padáků a hned po 16:30 mají maršálové plné ruce práce, protože je vidět, že termika pomalu slábne a všichni chtějí co nejrychleji do vzduchu. Napsal jsem, že termika slábne ale přesto dokáže vítr při startování některým posádkám pěkně zatopit.

Čas letu se otevírá a zavírá na jihovýchodním konci letiště, deck, o kterého se musí přistát je blízko severozápadního konce a vítr fouká od severozápadu, takže je potřeba nechat si dostatečnou rezervu na doletění do decku, jinak hrozí 20% penalizace (pokud tedy pilot dosedne v rámci letiště, jinak je to samozřejmě penalta 100%) Mezi závodníky se našla celá řada těch, kteří vítr podcenili a dosedli ještě před hranou decku, naštěstí nikdo z nich nepatřil do našeho týmu.

Večerní briefing byl tentokrát velmi stručný - od 6:30 poletíme znovu Japonský slalom, všechny organizační informace zůstávají stejné jako minule...

Tags: 

Přidat komentář

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer