Jste zde

WPC 2014 den 2

A máme tu neděli, druhý závodní den. Ze včerejška máme nabrífovaný japonský slalom na ráno a odpoledne nás nejspíš čeká navigace.Do slalomu půjdou nejprve posádky PL2, pak PF2,PL1 a nakonec PF1. Start v pořadí od nejvyššího startovního čísla a první posádky budou startovat v 8:30....tolik plán a teď k realitě.

V 8:30 byl postavený slalom a probíhalo intenzivní školení maršálů, takže první PL2 odstartovalo v 9:15...dál už to pak postupovalo poměrně slušně, ale kategorie PF1 musela být přerušena kvůli bouřce, která se přihnala kolem půl dvanácté.

ve 13:30 krátký briefing, kde ředitel oznámil, že odpoledne od 17:00 bude opakovat slalom pro kategorii PF1 a v 15:00 bude briefing k zítřejší navigaci. Tam pak představil plán - Task 3- lov otočných bodů s deklarací času. Po skončení slalomu rozdá mapy, kde je jednak 6 časových otočných bodů a jednak 28 obyčelných. Úkol je obletět ve stanoveném pořadí časové otočné body, dodržet čas jejich proletění, který pilot uvede před startem v deklaraci a mezi jednotlivými časovými body posbírat co největší počet obačjných otočných bodů. Start ve volném pořadí od 6:00 do 8:00, návrat nejpozději v 10:00 a maximální doba mezi prvním a posledním časovým bodem 90 minut. Za překročení této doby je penalizace 50% u překročení do 10 minut a 100% u překročení delšího....

Teď už všichni pilně plánují a propočítávají jednotlivé varianty tras... držte nám zítra palce

Co se výsledků týká, zatím nás drží pořadatelé v napětí, nejsou ještě známy výsledky z ani jednoho ze dvou odletěných tasků.

a nakonec ještě trocha statistiky - máme tu:

  • 64 soutěžících v kategorii PF1 (6 z Čech)
  • 5 posádek v PF2 
  • 20 v PL1 (7 z Čech)
  • 15 v PL2 (3 z Čech)
Tags: 

Přidat komentář

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer