Jste zde

WPC 2014 den 7

Pátek 15.8.

Jak se včera "bríflo" tak se dneska stalo a v 7:00 vyrazila smečka PL2 na lov otočných bodů, v dalších vlnách pak startovaly kategorie PF2,PL1 a nakonec PF1. Mají na to 75 minut, takže krátce po osmé už se zase začali objevovat zpátky. 

Ihned bez přistání byl nástup na další disciplínu - přesnost přistání - varianta s kuželkami. V řadě za sebou je postaveno 5 kuželek a jde o to srazit jich co nejvíc, než se pilot, nebo stroj dotkne země. Za každou kuželku je 50 bodů. Sluníčko mělo docela rychlý nástup, takže tu a tam to někomu přidechlo a tak byly vidět výkony nejrůznější kvality, občas s hodně zatajeným dechem jako třeba u Ramona Morillase, který byl jen pár milimetrů od totálního přetažení.

Ve 12:00 briefing, kde ředitel k nelibosti řady účastníků oznámil, že s ohledem na práci, která je ještě před organizátory s vyhodnocováním výsledků a řešením stížností byla přesnost přistání poslední task tohoto mistrovství.

Zároveň oznámil, že se mu zdá, že velká část závodníků měla problém s hledáním závěrečného bodu na navigaci a protože startovní a závěrečný bod podle jeho názoru slouží pouze pro kontrolu času, nikoliv kvality navigace, rozhodl se, že vytvoří ještě jeden alternativní závěrečný bod na místě, kde ho většina pilotů hledala..... Takže abych to řekl lidsky a naplno, protože se hafo pilotů seklo a ve výsledcích by to byla samá nula, rozhodl se, že kapku pozmění disciplínu, naprosto v rozporu s včerejším briefingem, kde jasně zaznělo, že kdo nedá startovní, nebo závěrečný bod, má nulu a "vzhledem k tomu, že mají tyto dva body poloměr 500m, tak si tu nulu naprosto zaslouží" (včerejší slova ředitele)....

Je 18:00 a pokud není někde chyba v technice, tak nejsou vyvěšeny ani jedny oficiální výsledky, všechny jsou zatím pouze provizorní a počet stížností je lehce skličující... Sedíme u počítače a hlídáme výsledky tak, abychom si stihli včas stěžovat, tomu říkám sport....

Zítra je závěrečný ceremoniál od 10:00, uvidíme, jestli budou výsledky

 

Tags: 

Přidat komentář

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer