Jste zde

Mistrovství ČR v motorovém paraglidingu 2018

MČR v roce 2018 proběhne ve dvou samostatných kolech. 

První část proběhne na letišti Aeroklubu Přibyslav v termínu 24.-.26.8.2018,

druhá část MČR proběhne na letišti ve Stichovicích v termínu 5.-.7.10.2018.

Výsledky:

Tracklogy:


2. kolo Stichovice


- v pátek večer briefing na zítra, Plán je podobný jako u 1.kola, hodnocený start, z ně rovnou do T10 Navigace po křivce a po doletění navigace rovnou T11 Přesnost přistání na kuželky.


a v sobotu 6.10. to také přesně v tomto duchu proběhlo, plus ještě disciplína T12 Slalom - osmička


1.kolo Přibyslav


Ve čtvrtek večer proběhl briefing na páteční ráno - T01 hodnocený start, T02 Lov otočných bodů, T03 přesnost přistání na kuželky. Ráno začínáme v 5:30


V pátek ráno nás ale budí blesky a tak se start postupně odkládá, ale nakonec přece jen disciplíny proběhnou. Po přistání vážíme palivo na ekonomickou disciplínu, ale s ohledem na nejisté počasí pouze do kanystrů, aby byly stroje připravené na nějakou vhodnou krátkou úlohu.

Tou se stává slalom - T04 čtyřlístek obzvláštněný tím, že uprostřed se místo tyče musí srazit v přesně zadaném pořadí celkem 5 kuželek. Kvůli dešti po odlétání kategorie PF1 slalom přerušujeme a pokračujeme v něm až navečer, kdy ho jednak dolétají tříkolky PL1 a protože počasí drží, tak si ho dají všichni ještě jednou jako T05.

Večer v devět končíme briefingem na obotu - na ráno máme naplánovanou Přesnou navigaci s deklarací času a plánováním v karanténě a po ní potom ekonomickou úlohu Plocha trojúhelníka.


V sobotu ráno je ale vše jinak, po krátkém váhání plníme do strojů včera navážené 3kg paliva a otevírá se okno na T06 Rychlostní trojúhelník a vzdálenost. Po skončení této úlohy až do večera čekáme, jestli počasí dovolí pokračovat, což se nakonec nestane


V neděli ráno začínáme s úlohou T07 Plocha trojúhelníka s 2kg paliva a hned po návratu a krátké snídani pokračujeme T08 Přesná navigace

a tím končí první kolo letošního MČR. I přes ne moc slibnou předpověď se povedlo odlétat 8 úloh, což považuji za slušný výsledek. 

Moc děkuji místním za pomoc a všem závodníkům za účast, trpělivost a sportovní nasazení

 

Tags: 

Přidat komentář

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer